Cole Paton zwycięża w Mistrzostwach USA w Maratonie MTB!

wtorek, 26 września 2023

Drużyny i zawodnicy

Cole Paton, zawodnik off-road sponsorowany przez firmę Giant, zwyciężył w Mistrzostwach USA w Maratonie MTB w Auburn, w stanie Alabama, zdobywając tytuł po zaciętym wyścigu w kategorii elity mężczyzn.

"To wspaniały kolejny krok w mojej karierze i jestem zaszczycony, że teraz będę nosił koszulkę mistrza kraju przez następny rok", powiedział Paton po swoim zwycięstwie. "Zawodnicy stanęli w obliczu wielu nieoczekiwanych wyzwań w tym wyścigu, i jestem naprawdę dumny, że udało mi się zachować koncentrację i zrealizować swoją strategię."

Paton, zawodnik wspierany przez firmę Giant, specjalizujący się w maratonach XC i wyścigach gravelowych w Ameryce Północnej, wybrał na trasę o długości 46,4 mil w Chewacla State Park rower Anthem Advanced Pro 29. Warunki były idealne - po starcie było chłodno, zanim temperatura wzrosła do około 30 stopni Celsjusza.

Paton poprowadził wyścig bardzo szybko i zwyciężył z czasem wynoszącym 2:46:43 - piątka najlepszych zawodników ukończyła rywalizację zaledwie 32 sekundy za nim. Cayden Parker z Arkansas zajął drugie miejsce, a trzecie miejsce zdobył Carson Beckett z Karoliny Północnej.

"Od razu było widać, że mój Anthem Advanced Pro 29 będzie odpowiednim wyborem na ten wyścig", powiedział Paton. "Trasa była płaska, kręta i nierówna, z korzeniami drzew. Anthem był idealny do utrzymania wysokiej prędkości w zakrętach i efektywnego wykorzystywania mocy przy ciągłych wstrząsach na trasie."

To zwycięstwo było najnowszym osiągnięciem w udanym sezonie dla Patona, którego głównym celem była seria Life Time Grand Prix, składająca się z siedmiu wyścigów gravelowych i maratonów XC w Stanach Zjednoczonych. Urodzony w stanie Waszyngton zawodnik przez cały rok utrzymywał wysoką formę, zdobywając trzy miejsca na podium w pięciu dotychczasowych wyścigach. Ostatnie z nich miało miejsce na Chequamegon 40, gdzie zajął trzecie miejsce. Paton ścigał się tam na swoim rowerze XTC Advanced SL, w 40-milowym wyścigu XC w Północnych Lasach Wisconsin.

"To był najkrótszy wyścig z serii, a okazało się, że był najbardziej ekscytujący w tym roku", powiedział Paton po podium w Chequamegon. "Wiodąca grupa 15 zawodników trzymała się razem i walczyła o pozycje aż do samego końca. Mój XTC był najlepszym wyborem na krótkie podjazdy i szybki sprint na mecie. Jestem podekscytowany kontynuacją mojej stałej formy i awansem na drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej Life Time Grand Prix, gdzie pozostały jeszcze dwa wyścigi."

Paton teraz skupia się na kolejnym wydarzeniu w serii, 110-milowym wyścigu gravelowym na Rad Dirt Fest w Trinidad (Kolorado), który odbędzie się w ten weekend. Aktualnie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej, a przed nim jeszcze dwa wyścigi w serii.

Udostępnij