Tysiące uczestników wzięło udział w 14. edycji Ride Like King

środa, 8 czerwca 2022

Giant

Coroczna impreza Ride Like King kolejny raz zgromadziła tysiące rowerzystów z całego świata. Było to uhonorowanie wieloletnich wysiłków Kinga Liu - założyciela Giant Group, mających na celu zwiększenie świadomości na temat korzyści płynących z jazdy na rowerze. Uczestnicy eventów na platformie Zwift przejechali łącznie 100 000 km, co przełożyło się na setki rowerów, przekazanych przez World Bicycle Relief najbardziej potrzebującym społecznościom.

Zorganizowana we współpracy ze Zwift i World Bicycle Relief czternasta edycja imprezy Ride Like King trwała przez trzy majowe dni. Ponad 3500 uczestników dołączyło do wirtualnych przejażdżek na platformie Zwift, a tysiące pozostałych zorganizowało własne przejażdżki grupowe na świeżym powietrzu na całym świecie.

Podczas wspólnych przejażdżek na platformie Zwift każde przejechane 1000 km skutkowało przekazaniem jednego roweru Buffalo przez World Bicycle Relief. Giant Group, mająca z portfolio marki Giant, Liv, Momentum oraz CADEX, zobowiązała się do powiększenia tej darowizny, dokładając drugi rower za każde 1000 km. Uczestnicy przejechali łącznie 100 000 km na Zwifcie, co przełożyło się na 200 rowerów. Grupa Giant dodała kolejne 100 sztuk, co dało ostateczny wynik 300 rowerów Buffalo, które trafią do najbardziej potrzebujących.

Rower Buffalo to specjalnie skonstruowany rower, który został zaprojektowany z myślą o ciężkich ładunkach, długich dystansach i trudnym terenie. Rowery te są proste w utrzymaniu i naprawie, co zapewnia lata niezawodnego użytkowania w trudnych warunkach. Są one produkowane przez Giant Group i montowane przez pracowników World Bicycle Relief w lokalnych społecznościach na całym świecie.
 
Uczestnicy RLK14 w ciągu trzech dni wzięli udział w dziewięciu przejażdżkach na Zwift. Każda przejażdżka była prowadzona przez zawodników Giant i Liv, w tym Team BikeExchange-Jayco, Liv Racing Xstra, Roxsolt Liv SRAM, Giant Factory Off-Road Team i Liv Racing Collective, a także innych sportowców i ambasadorów marek.
 
Pięć limitowanych koszulek RLK14 zostało przyznanych w drodze losowania uczestnikom eventów na platformie Zwift. Poza tym osoby, które brały udział w przejażdżkach na świeżym powietrzu, miały szansę wygrać koszulki w konkursie fotograficznym. Łącznie dziesięciu uczestników zostało nagrodzonych na podstawie zdjęć, które opublikowali na Facebooku lub Instagramie.

Więcej na temat organizacji World Bicycle Relief możesz dowiedzieć się tutaj.

#RideLikeKing

Udostępnij