Weekendowe sukcesy zawodników Team BikeExchange-Jayco

poniedziałek, 20 czerwca 2022

Drużyny i zawodnicy

Team BikeExchange-Jayco odniósł w ten weekend sukcesy podczas dwóch ważnych europejskich wyścigów. Dylan Groenewegen wygrał 2. etap Tour of Slovenia, a Michael Matthews zwyciężył w klasyfikacji punktowej Tour de Suisse.

Dylan Groenewegen wygrał 2. etap pięciodniowego wyścigu etapowego Tour of Slovenia. Dla 28-letniego Holendra było to już piąte zwycięstwo w tym sezonie. Startując na rowerze Giant Propel Advanced SL z kołami systemowymi CADEX zwyciężył podczas 174-kilometrowego etapu z Ptuj do Rogaška Slatina, obejmującego kilka trudnych podjazdów i zwieńczonego sprintem na ostatnich kilometrach.
 
Po wcześniejszych ucieczkach, w końcówce wyścigu nastąpiła prawdziwa lawina ataków. Kolarze Team BikeExchange-Jayco kontrolowali jednak sytuację, a koledzy Groenewegena - Campbell Stewart i Luka Mezgec, pomogli mu odnieść etapowe zwycięstwo.
 
„Zrobiliśmy to naprawdę dobrze” - powiedział Groenewegen. „Nie wszystko przebiegło w 100% idealnie, ale Luka wykonał naprawdę sprytny ruch, robiąc dla mnie trochę miejsca. Dzięki temu mogłem utrzymać tempo za innymi zawodnikami i znaleźć miejsce do sprintu. To był naprawdę trudny etap, więc tym bardziej dziękuję moim kolegom z drużyny za to zwycięstwo."
 
Michael Matthews podtrzymał dobra passę zespołu podczas Tour de Suisse - ośmiodniowego wyścigu etapowego, który jest postrzegany jako kluczowe przygotowanie do lipcowego Tour de France. Australijczyk wywalczył dwa miejsca na podium - trzecie na etapie 2 i drugie na etapie 4 - jadąc na swoim Propelu Advanced SL, a także wygrał klasyfikację punktową.
 
Matthews, startujący w kasku Giant Rev Pro, wykonał decydujący ruch po koszulkę lidera podczas etapu 6, który zakończył się na szczycie Mooslap. 31-latek wygrał dwa lotne sprinty, a następnie obronił prowadzenie przez ostatnie dwa etapy.
 

Udostępnij